ZAPOWIEDŹ 16. kolejki IV ligi Kujawsko-Pomorskiej Lider Włocławek – Włocłavia Włocławek (DERBY WŁOCŁAWKA)

Witajcie drodzy kibice. Już w tą sobotę zagramy derby z Liderem Włocławek. Wydarzenie cieszy się sporym zainteresowaniem włocławskich kibiców piłki nożnej i nie tylko. Jak wiemy gospodarze utrzymują się na pierwszym miejscu w tabeli, ale zaraz za nimi jest Pomorzanin ze stratą jednego punktu, który również walczy o tytuł mistrza rundy jesiennej. Przeciwnik strzelił 28 bramek i stracił 15. Ostatnie trzy kolejki Lider rozegrał licząc od 13 na wyjeździe z Lechem Rypin ulegając 2:0. Następnie zagrali mecz na Leśnej pokonując 3:1 Spartę Brodnica, oraz pokonali Cuiavię w Inowrocławiu 2:0. Jak pokazują statystyki Lider jest dosyć unormowanym zespołem jak i u siebie jak i na wyjazdach. Najbardziej bramkostrzelni są na Leśnej mają 17 bramek strzelonych w tym sezonie, natomiast na wyjazdach 11 co powinno klasować ich jako faworyta derbów. Przypomnijmy że sytuacja kadrowa naszego zespołu nie wygląda za dobrze. Z powodu czerwonej kartki zdobytej z Piastem nie ujrzymy Pawła Behlke, również występ Bartka Fetera stoi pod znakiem zapytania z powodu urazu doznanego podczas poprzedniego meczu. Zabraknie też Kamila Frąckowiaka kapitana naszego zespołu. Maciek Kasiński będzie gotowy do gry. Ze względu na braki kadrowe prawdopodobnie swoją szanse na wykazanie otrzyma nasza młodzież. My jako zespół mamy bardziej doświadczonych i ogranych zawodników. Lider bardziej stawia na zawodników z SMS’u Łódź po uzyskaniu tytułu klubu partnerskiego. Kto wygra? O tym przekonamy się już w sobotę.

O krótką wypowiedź przedmeczową poprosiliśmy Kamila Frąckowiaka i Maćka Kasińskiego.

Panowie co sądzicie o zbliżających się derbach? Jakie macie wspomnienia związane z tym wydarzeniem? Jak oceniacie szanse na trzy punkty naszego zespołu?

Kamil Frąckowiak

Uważam że taki mecz jak derby przyciągnie na trybuny sporo kibiców. We Włocławku brakuje meczy na dobrym poziomie, a mam nadzieję że taki właśnie będzie mecz sobotni. Szkoda tylko że o tak wczesnej porze! Moje wspomnienia związane z meczami derbowymi są miłe, bo ja osobiście jeszcze meczu derbowego nigdy nie przegrałem, choć i tak uważam że prawdziwymi derbami można nazywać tylko pojedynki Włocłavii z nieistniejącym już Kujawiakiem. Miałem przyjemność zagrać w takim meczu w 2006r zremisowanym 1:1. Bramkę dla rywali strzelił Łukasz Grube i życzę mu, aby w sobotę również zaliczył trafienie! Co do trzech punktów jestem przekonany, że jeżeli uśmiechnie się do nas odrobina szczęścia, którego tak bardzo brakuje w tej rundzie to sprawimy dużo radości naszym kibicom. Serdecznie zapraszam na mecz. Zachęcam też do udziału w licytacji “Trójkolorowej Wigilii”, oraz do wpłacania pieniążków na leczenie Antosia i do wzięcia udziału w poborze krwi dla niego. Pobór odbędzie się 5 grudnia w godzinach od 12:30 do 16:30 na ul. 3-maja.

Maciek Kasiński

Dla mnie osobiście prawdziwe derby naszego miasta to te z Kujawiakiem Włocławek w których akurat nigdy nie było dane mi zagrać. Co do meczu z Liderem chciałbym żebyśmy powtórzyli wynik z naszego ostatniego spotkania w którym wygraliśmy 2:0. Wszystko zweryfikuje boisko. Liczę na 6pkt w ostatnich dwóch meczach i mocne zakończenie rundy jesiennej. Stać nas na to pomimo problemów z którymi zmagamy się w tym sezonie. Tylko Włocłavia!!

Początek – 16.11.2019 (Sobota)

Start – 11:00

Miejsce – Włocławek, Stadion OSiR ul. Leśna 53a

Pogoda – 15°C (Zachmurzenie umiarkowane)

Leave a Reply