SZLAGIER W BYDGOSZCZY

Po ogłoszeniu terminarza kibice Włocłavii i Zawiszy na czerwono zaznaczyli sobie 15 kolejkę IV ligi kujawsko – pomorskiej. Wtedy przy ul:Gdańskiej 163 włocławianie mieli zmierzyć się z bydgoskim Zawiszą, który po latach “na wygnaniu” powrócił do swojej świątyni. Rozgrywki pokazały, że oba zespoły są głównymi kandydatami w walce o wejście do 3 ligi. Taki szlagier z pewnością przyciągnął by na trybuny wielu kibiców chętnych do objerzenia tak ważnego spotkania. Przyjacielska atmosfera na trybunach byłaby doskonałą promocją dla obu klubów jednak czas pokazał,że… zawodnicy będą grać w ciszy. COVID-19 spowodował zamknięcie trybun czym piłkarze stracili swojego 12 zawodnika i mecze rozgrywane są w atmosferze sparingowej. Drugi cios koronawirus zadał przed planowaną datą meczu eliminując z gry zawodników “Trójkolorowych” w związku z czym spotkanie zostało przełożone na 28 listopada – godzina 17:00.

Bez dopingu kibiców ale w pełnych składach jedenastki z Bydgoszczy i Włocławka wybiegną naprzeciwko siebie na boisko stadionu im.Zdzisława Krzyszkowiaka. Będzie to typowy mecz o 6 punktów. Bydgoszczanie w 15 spotkaniach zdobyli 38 punktów i obecnie zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Tyle samo rozegranych meczy z 33 punktami na koncie ma drugi w tabeli Lider Włocławek, który w ostatniej kolejce uległ bydgoszczanom 2:1. Zawodnicy Włocłavii Włocławek mając 14 rozegranych spotkań (przełożony mecz z Kujawiakiem Kowal) zajmują trzecią lokatę z 32 punktami.

Szansa na zakończenie roku 2020 na pierwszym miejscu jeszcze jest. Zwycięstwo w Bydgoszczy pozwoli nam zachować nadzieję i jeszcze bardziej zmobilizowanym wybrać się na zaległy mecz w Kowalu. Każdy inny wynik sobotniego meczu pozwoli Zawiszy zwiększyć przewagę i oddalić się od grupy pościgowej.

Zarówno Włocłavia jak i Zawisza wiedzą jak ważny jest najbliższy mecz. Oczekujemy od “Trójkolorowych” walki i ambitnej gry od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

MY WIERZYMY….

Leave a Reply