SPARING Z GÓRNIKIEM KONIN

01 lutego 2021 roku meczem z Górnikiem Konin rozpoczynamy przygotowania do rundy wiosennej:
?Informacje:
Górnik Konin to klub piłkarski założony w 1957 roku. Biało-niebiescy lub Łańcuchy jak się potocznie mówi na drużynę z Konina występują w sezonie 2020/21 w III lidze, grupie II. Największym sukcesem klubu jest udział w finale Pucharu Polski w 1998 roku.
?Obecny sezon:
Podopieczni trenera Marcina Muzykiewicza napewno spisują się poniżej oczekiwań kibiców. W rundzie jesienej na 17 meczów, Górnik zdobył zaledwie 2 pkt i z bilansem 2 remisy oraz 15 porażek zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.
?Co dalej?
Górnik obecnie znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Po powiększonej III lidze z powodu wcześniej zakończonego sezonu 2019/20 , w III lidze grupie II występują obecnie 22 drużyny. Skutkuje to tym, że na koniec sezonu pewne spadku do IV ligi będzie, aż 7 najniżej notowanych drużyn, natomiast 3 kolejne nie będą pewne utrzymania. Do 15 miejsca (nadal nie gwarantującego utrzymania), na którym obecnie znajduje się KS Unia Janikowo, Górnicy z Konina na dzień dzisiejszy tracą 20 pkt. Sytuacja na pewno nie jest optymistyczna, ale dopóki piłka w grze…
?Podsumowanie:
Sparing Włocłavii z Górnikiem to na pewno ciekawy test dla podopiecznych trenera Rafała Lewandowskiego. Z jednej strony drużyna, która znajduje się w czubie tabeli, aspirująca do awansu. Natomiast po drugiej stronie drużyna Górnika, która walczy o utrzymanie ale jednak znajduje się o jeden szczebel wyżej w polskim systemie rozgrywkowym.
?P.S. Życzymy Górnikowi utrzymania w III lidze, a sobie, abyśmy w sezonie 2021/22 spotkali się na murawie już w spotkaniu o ligowe punkty.
 

Leave a Reply