RAPORT Z PRZYGOTOWAŃ

Seniorzy Włocłavii przygotowania do rundy wiosennej 2020 rozpoczęli w sobotę 11 stycznia od gry kontrolnej na sztucznym boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Na pierwszych zajęciach zabrakło Mateusza Dewila (sprawy zawodowe), Krzysztofa Kijewskiego (kontuzja), Patryka Dudkiewicza (kontuzja) oraz Macieja Kasińskiego (kontuzja). W poniedziałek 13 stycznia trener Rafał Lewandowski zaplanował beep test na podstawie którego mógł wyznaczyć wytrzymałość krążeniowo – oddechową zawodników. Od początku zimowego okresu przygotowawczego widać u piłkarzy mobilizację, zaangażowanie oraz chęć do ciężkiej pracy. Podczas pierwszego tygodnia przygotowań dopisała frekwencja. Pojawili się nowi zawodnicy m. in. Bartłomiej Grube, Arkadiusz Suchomski. Na powrót do Włocłavii zdecydowali się Piotr Charzewski oraz Piotr Gląba, którzy zrezygnowali z gry w trakcie rundy jesiennej. Z zespołem trenuje również bramkarz Bartosz Głodkowski, który w przeszłości reprezentował barwy “Trójkolorowych”. Szansę na treningi z pierwszym zespołem dostał występujący w juniorach starszych Alex Grudziński.

O krótką rozmowę poprosiliśmy trenera Rafała Lewandowskiego.

WKSWLOCLAVIA.PL: Trenerze, za Panem pierwszy tydzień zimowego okresu przygotowawczego. Jak wrażenia? Na co głównie zwracał Pan uwagę podczas pierwszych dni w roli szkoleniowca Włocłavii?

Rafał Lewandowski: Dzień dobry. Pierwszy tydzień w klubie za mną. W tym czasie poznałem wszystkich zawodników i w większości jestem po rozmowach indywidualnych. Poznałem również osoby pracujące w klubie jak i całą bazę treningową. Jesteśmy po kilku jednostkach treningowych. Na pierwszych zajęciach mieliśmy grę wewnętrzną na kolejnych mieliśmy testy wytrzymałościowe. Widzę zapał i ochotę do treningów u moich zawodników co mnie bardzo cieszy.

WKSWLOCLAVIA.PL: Poznał Pan zawodników, pojawiały się nowe twarze m. in. Barłomiej Grube (kapitan Lidera Włocławek w rundzie jesiennej). Ilu zawodników liczy kadra?

Rafał Lewandowski: Na pierwszym treningu pojawiło się 28 zawodników. Byli to zawodnicy grający regularnie w zespole seniorów, kilku zawodników z juniora młodszego oraz zawodnicy, którzy wracają po kontuzjach lub po przerwie spowodowanej rożnymi życiowymi sprawami. Dodatkowo akces do Włocłavii zgłosił młodszy z braci Grube, który sam wyraził ochotę gry w naszym klubie. Myślę, że jego przyjście wzmocni rywalizację w środku pola.

WKSWLOCLAVIA.PL: Jak będzie wyglądał system treningowy podczas okresu przygotowawczego? Ile jest przewidzianych jednostek treningowych, gdzie trenujecie, ile przewidział Pan spotkań kontrolnych?

Rafał Lewandowski: Do 8 lutego przewidziane są cztery jednostki treningowe. Treningi odbywać się będą na boisku ze sztuczną nawierzchnią, hali i siłowni. Zawodnicy będą też trenować z trenerem od przygotowania motorycznego. Zagramy osiem spotkań kontrolnych.

WKSWLOCLAVIA.PL: Rozumiem. Teraz z innej beczki. Jaki styl gry preferuje trener Rafał Lewandowski? Może ma Pan ideał trenera, kogoś na kim Pan się wzoruje?

Rafał Lewandowski: Drużyna ma zdobywać PUNKTY, a moim zadaniem jest zrobić wszystko aby tak było. W niedługim czasie będę wiedział jakich zawodników będę miał do dyspozycji. Na tej podstawie zdecyduję o grze mojego zespołu. Oczywiście mam swój ulubiony styl jednak trener musi być elastyczny i dostosować styl pod zawodników i przeciwnika. Chciałbym aby Włocłavia była skuteczna i charakterna.

WKSWLOCLAVIA.PL: Cel na ten sezon to… ?

Rafał Lewandowski: Celem jest utrzymanie zespołu w dobrym stylu w IV lidze. Aby tak się stało chłopacy muszą mocno pracować na treningach.

WKSWLOCLAVIA.PL: I na koniec… Kilka słów do kibiców “Trójkolorowych” od trenera Rafała Lewandowskiego.

Rafał Lewandowski: Bardzo cenię i szanuję kibiców Włocłavii. Miałem już możliwość podpatrywania ich możliwości i niewątpliwie są 12 zawodnikiem drużyny. Liczę, że w tej rundzie będzie podobnie i pomogą nam z wysokości trybun. Zapraszam wszystkich kibiców na mecze.

WKSWLOCLAVIA.PL: Dziękuję za rozmowę, powodzenia trenerze!

Leave a Reply