“CHCEMY WYGRYWAĆ” – KAMIL KRAJEWSKI

W sezonie 2021/2022 WKS Włocłavie Włocławek reprezentować będą dwa zespoły seniorskie. Do czwartoligowców dołączają rezerwy, które występować będą we włocławskiej B klasie. O przygotowaniach i planach na nowy sezon opowiada trener Kamil Krajewski.
W jakim celu powstał zespół rezerw i kto będzie reprezentować barwy Włocłavii w B klasie ??
Przede wszystkim jest to inicjatywa chłopaków którzy związani są z Włocłavią od dawna, mam na myśli tu byłych i obecnych wychowanków Włocłavii. To właśnie dla nich powstała drużyna rezerw. Chcemy aby kontynuowali grę w naszym klubie, a przy okazji zapraszali swoich bliskich. Nie tylko do grania ale również kibicowania i promowania klubu oraz piłki nożnej w naszym mieście.
Pomysł na zatrzymanie wychowanków w klubie, by nie musieli grać w okolicznych klubach spotkał się z zainteresowaniem zawodników?
Chęć gry w naszym zespole zadeklarowało 34 zawodników dla których bliskie są trójkolorowe barwy. W pierwszych grach kontrolnych dysponowaliśmy 24 osobowym składem. Obecnie mamy jeszcze sezon wakacyjny i dużo osób jest na urlopach.
Jak wyglądają przygotowania do debiutanckiego sezonu ??
Przygotowania do sezonu zaczęliśmy od gier kontrolnych, obecnie jesteśmy już po trzech meczach sparingowych. Od sierpnia ruszamy z treningami. Do rozpoczęcia sezonu pozostanie nam 4 tygodnie. Przy okazji chciałem zaprosić wszystkich którzy ukończyli 16 rok życia i chcieliby spróbować swoich sił. Na początek zajęcia odbywać będą się 3 razy w tygodniu, plus mecze kontrolne i ligowe. Głównie w godzinach popołudniowych, jest pomysł aby zorganizować dodatkowe zajęcia w godzinach porannych dla osób pracujących popołudniami. Nie wykluczam takiej alternatywy, wszystko zależy od tego jak duże będzie zainteresowanie.
Do młodych chłopaków zaczynających przygodę z dorosłą piłka mają dołączyć zawodnicy z większym doświadczeniem ?
My przede wszystkim chcemy stworzyć drużynę zbudowaną z naszych wychowanków byłych i obecnych, z tego miejsca chciałem zaprosić wszystkich chętnych którzy chcą odbudować swoją formę lub kontynuować przygodę z piłką.
Każdy sportowiec walczy o jak najlepsze wyniki, jak oceniasz wasze szanse na tle bądź co bądź bardziej doświadczonych zespołów ?
My oczywiście również będziemy walczyć o jak najlepsze rezultaty, tym charakteryzuje się piłka seniorska. Jestem Trenerem tej drużyny i wierze w nasz zespół w każdym meczu. My też chcemy wygrywać. Nasz zespół jest czymś nowym, zresztą jak cała liga, to ona zweryfikuje jaki jest nasz poziom.

Leave a Reply